Riided beebi haiglast kojutoomiseks

Reeglina esimesed riided haiglas pannakse beebile selga koha peal. Nende riietega on beebi oma esimesed päevad kuni koju minekuni. Mõni lapsevanem tahab haiglas kohe enda valitud riided lapsele selga panna. Ka see on okei, sel juhul lihtsalt on neid komplekte vaja 2-3tk (oleneb, kui pikalt haiglas ollakse). Koju minekuks aga peaksid perel beebile omad riided olema.

Täitsa esimeste riiete juures tuleb arvestada, et on oht, et see beebi kõige esimene kaka määrib need riided jäädavalt. Seega äkki ikka lepid nende haiglariietega?

Mis suuruses riideid on vaja?

Üldiselt läheb beebidele selga suurus 50. Georg Martinile läks selga suurus 56 (ta kaalus sündides 4760g ja oli 54cm pikk). Enneaegsed kannavad suurust 44. Mina võtaksin järgmisel korral kaasa nii mõne suurus 50 riietuseseme, kui ka 56 suuruses komplekti. Küll aga, kui on teada, et tulemas on pisem beebi, siis suurus 50 võib ka mõnele veidi suur olla. Küll aga – suured riided saab koju toomiseks ikka selga panna, väikseid enam ümber ei pigista.

Aga millised need koju toomise riided ikkagi olema peaksid?

Mõnes peres on traditsioonilised riided, mida mitu põlvkonda alles hoitakse, et selles siis beebid koju viia. On emasid/vanaemasid, kes soovivad esimese riidekomplekti oma beebile ise õmmelda/kududa/heegeldada. Kui aus olla, siis mina sellele nii palju tähtsust ei pannud – need on ju kõigest riided. Minu jaoks oli oluline, et laps saab kenasti turvaliselt mugavalt koju. Koju toomise riided on olulised vaid siis, kui sa ise omistad neile erilise tähenduse.

Kui tahta ikkagi lisada isikupära või luua mõnd traditsiooni, siis mina heegeldasin ise Georg Martinile tekikese, mis on tänaseni tema suur lemmik. Äkki õmmelda/heegeldada/kududa kas papud/mütsike/kampsike/mänguasi, et siis sel viisil tema kojutoomise komplekt kuidagi erilisemaks teha.

Riided vastavalt ilmastikule

Haiglast koju minnakse üldiselt autoga ja laps on turvahällis. Välitemperatuurid mõjutavad lapse teekonda haiglast autosse ja autost tuppa. Küll aga tuleb veidi arvestada ka sellega, kas see auto on seni olnud terve ööpäeva parkimisplatsil ja külma või hoopis lauspäikese käes.

GM sündis detsembris ja nii panin ma ta pigem soojalt riidesse. Minu pambuke kandis body, fliiskombet, mütsi, kindaid ja väikeseid papukesi. Papud olid siin pigem sümboolne lisa, sest nendega andsin ma Jürile teada, et pisike beebi üldse tulemas on. Rohkem neid jalanõusid me Georg Martinile jalga ei pannudki.

Georg Martin toodi koju nii

Tagantjärele oleks ehk hea mõte olnud hoopis turvahälli käiv soojakott, pikkade varukatega sipukad, kampsun ja müts-kindad. Mul oli see soojakott isegi olemas, kuid sellest sain ma aru alles mõned päevad hiljem, kui emalt saadetud asju lahti pakkima jõudsin.

Nime pannes kattis Georg Martinit minu heegeldatud tekike

Suvel piisab ehk lühikesest bodyst ja õhukesest tekikesest. Puuvillane müts võiks ka peas olla. Kui karta, et lapsel hakkab ehk palav (parasjagu on kuumalaine ja lõppu ei näe tulevat), siis soovitan vaadata siidivillaseid riideid. Need on head ka palaviku korral – aitavad hoida keha jahedana.

Lühidalt:

Kui sul on peres traditsioonilised riided, on lihtne. Pane lihtsalt talvel laps veel lisaks ka soojakotti ning suvel pole midagi juurde vaja. Beebi haiglast koju toomise riided on täpselt nii olulised, kui oluliseks sina neid ise pead.

Kui riietega seotud traditsioone ei ole, lähene praktiliselt. Peaasi, et lapsel mugav on. Väga kuuma ilma korral vali siidivillased riided ja väga külma ilma puhul pane beebi soojakotti.

Kui sinu peres on pigem väiksemad lapsed, siis suurus 50 peaks olema täiesti okei. Kui on oht suureks beebiks, siis võta kaasa ka riideid suuruses 56.

Lõppude lõpuks on oluline beebi toimetada lihtsalt haiglast koju. Tema arengus ja tulevikus need riided rolli ei mängi.

3 thoughts on “Riided beebi haiglast kojutoomiseks

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: