Olulised telefoninumbrid lapsevanematele

112 on ilmselt meile kõigile juba pähe kulunud, kuid kriisihetkel võib meie aju ka selle ära unustada. Õnneks enamikel telefonidel on hädaabi variant telefonis nähtavalt kohal olemas.

Salvesta need oma telefoni ära! Kriitilisel hetkel on ka googeldamisele kuluv aeg kallis!

Mürgistusteabekeskus: 16662
Kui su laps neelas alla midagi, mille ohutuses sa pole kindel, võta nendega kindlasti ühendust!

Ööpäevaringne perearsti nõuandetelefon: 1220
Kui sa pole kindel, kas olukord vajab kiirabi, või kannatab oodata perearsti külastuseni, võid julgelt nendega ühendust võtta. Saab nõu ja juhiseid edasiseks tegutsemiseks.

Ööpäevaringne ämmaemanda nõuandetelefon: 12252
Kas oled rase ja oled ebakindel mõnes sümptomis? Helista neile! On sul mure rinnapõletiku või imetamisega? Helista neile!

Lasteabi telefon: 116111
See on sotsiaalkindlustusameti poolt loodud tasuta telefon, kuhu saab helistada igasuguste lastega seotud murede korral. Eelkõige on fookuses muidugi abi vajavad lapsed – olgu teemaks siis kiusamine, väärkohtlemine, vaimse tervise probleemid, või midagi muud. Kui lapse elu ei ole ohus, on võimalik jääda antud liinil anonüümseks.

Eluliin: 655 8088
Kui tunned ise, et oled läbipõlemise äärel või vaimselt täiesti kurnatud, siis helista neile! Lapsevanemaks olemine võib tuua enneolematuid väljakutseid ja vahel ka üksindust. See mõjub meile kõigile väga erinevalt. Kui tunned, et ei saa enda tunnetega enam hakkama ja vajad abi, helista eluliinile!

Kas mõni oluline telefoninumber jäi jagamata? Anna mulle sellest teada, et kõik lapsevanemad saaksid olulise teabe kiirelt kätte!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: