Facebooki beebigrupid

Need kurikuulsad grupid, kuhu juba rasedana kokku kogunetakse ning millest räägitakse legende…

Neile kes ei tea, millest juttu – Facebookis tehakse beebigrupid kuude järgi “jaanuaribeebid”, “veebruaribeebid” jne.. lõppu veel siis ka aastaarv. See aeg tähistab eeldatavat sünniaega. Mitmed, kellel on sünnitähtaeg kas väga kuu alguses või kuu lõpus, liituvad kahe erineva grupiga, sest ei ole ju kindel, kuhu gruppi lõpuks langeb ning kui grupi esimene sünnitaja on okei olla, siis viimasena on tunne, et oledki igavesti rase ja “Miks kõik teised juba sünnitavad, aga mina ikka veel suur pall olen ja valutan ja magades külge keerata ei saa?!?!?”.

Mida nendest gruppidest siis räägitakse?

Tegu on siis gruppidega, kus tekivad pidevad sõjad erinevatel lastekasvatuslikel teemadel. Tulevad selgelt esile õige ja vale viis lapsi kasvatada ning kõik, kes ei nõustu, materdatakse maatasa. On kindlad brändiriided, -kärud ja trendid, mis on OK ja kõik muu on OUT.

See on siis see klišee, mis on mõne inimese halva kogemuse pealt levima läinud..

Miks siiski nende gruppidega liitutakse?

Mina liitusin grupiga, sest olin esimest korda rase ja teadsin, et kusagil on inimesed minuga samal ajal samasugust teekonda läbi tegemas. Küll on erinevaid analüüse/valusid/rõõme ja teadmisi, mida omavahel jagada. Olin ka mina kuulnud “beebigrupisõdadest” ja täiesti valmis selleks, et mingi hetk ma lihtsalt lahkun sealt grupist ja ongi kõik.

Minu kogemus beebigruppidega

Meil on neid detsembribeebi gruppe millegi pärast kaks. Mõlemad loodi ilma, et oleks märgatud, et teine juba olemas on. Üks vist sai tegelikult ka alguse perekooli foorumist, kus jagati muljeid seni, kuni veel oma nime ja näoga ei soovitud avalikult rasedusest teavitada. Mina olen igatahes mõlema liige, isegi veel täna.

Väiksem grupp on kuidagi intiimsem ja sõbralikum, see on ka arusaadav. Tänaseks, kui meie lapsed on juba kõvasti enam kui aastased, on minu teada suures grupis olnud ainult üks konfliktilaadne toode. Võib-olla on neid olnud veel, kuid sel juhul ei hakanud see mulle silma.

Olgu, vahel tõesti esitatakse grupi küsimusi, mis panevad veidi kulmu kergitama, aga siis ma saan aru, et minul on olemas oma tugigrupp kellelt need “rumalamad” küsimused ilma valehäbita ära küsida.

30 sõbrannat

Nimelt on meil tekkinud üks veel väiksem kooslus (oeh, süsteemid…), kellega igapäevaselt kõigest rääkida. Oleme loonud oma vestlusgrupi ja umbes sajast inimesest on tänaseks meid alles ligi 30. Olles juba kõvasti üle aasta igapäevaselt suhelnud, võin ma neid oma sõbrannadeks nimetada. Oleme jaganud nii igapäevaemotsioone, beebi- ja toidupilte kui ka piinlikke seiku oma elust. Oleme ühiselt nutnud ja naernud. See grupp on olnud mulle väga oluline tugisüsteem eriti kuna koroonaajal ei ole justkui kellegagi suhelda ja kokku ei saa. Nii ei ole mul tekkinud seda üksilduse ja beebiga eraldatuse tunnet. Me oleme ju iga päev teineteisele olemas ja me kõik mõistame samas vanuses laste kasvamisega kaasnevaid muresid.

Kui mul ei oleks tekkinud seda vestlusgruppi, oleksin ma ilmselt rohkem endiselt seotud Facebookis toimetavate gruppidega. Laste kasvades on nii palju uusi detaile, millele mõelda. Nii tore, kui keegi on juba välja uurinud, milline on pooleteistaastasele parim sobiv tõukeratas ning mina seda uurimust enam tegema ei pea. Või millised on lapsele sobivad jalanõud ning kust neid parasjagu soodushinnaga osta saab.

Paraku kiputakse meie vestlusgrupis jagama ka seda, kui kusagil on jälle šokolaadi soodukad, aga see on väike hind, mida maksta 😉

Beebigrupi kohtumine Momzones

Kui koroona vahepeal leebus, saime me ka kokku. Kusjuures äge koht, kus beebigrupi kokkusaamisi teha, on Momzone. Seal on olemas nii mängunurk kui ka mähkimisalus, aga suurem osa ruumist on pühendatud siiski emadele. Suur diivan, kohviapraat ja privaatsuskardinad imetamiseks jms tegevusteks. Lisaks asub see Tallinna Tartupoolses servas (T1 keskuses) ja on seega lihtsasti ligipääsetav ka mujalt tulijatele, kes Tallinna liikluses manööverdada ei soovi. Ja rongiga saab ka imelihtsalt!

Teine väga äge koht Tallinnas on Väike Seikleja. Siin on just vastupidi kogu avar ruum täis palju põnevaid ja arendavaid mängimise võimalusi. Siia on tore võtta kaasa ka veidi suuremad lapsed.

Georg Martin Väikese Seikleja Mängutoas

Igatahes. Kui Sa loed seda postitust sellepärast, et sa kahtled beebigrupiga liitumise osas, siis mina soovitan liituda. Kõige hullem mis juhtuda saab on see, et sa lihtsalt lahkud ja ongi kõik. Kõige parem, mis võib juhtuda, on see, et sa saad ca 30 uut sõbrannat, palju uusi teadmisi ja igapäevase kinnituse, et sa oled emana õigel teel!

Kui sa lugesid seda postitust selleks, et saada sissevaadet beebigrupi draamasse ja kirglikesse vaidlustesse, siis sellega mul paraku väga palju kogemust ei ole. Mu ainus draama oli siis, kui ma ei kiitnud heaks ca 7kuusele lapsele rammusa poejäätise andmist ja sellel teemal märkuse tegin. Rohkem ma meie grupis draamasid näinud ei ole. Ka vaktsiinide teema sai valutult läbitud.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: