3 viisi, kuidas käruga jalutamine produktiivseks teha

Tänase seisuga magab Georg Martin oma kolm päevaund kärus. Enamasti, kui ta kodus on, kasutab Jüri neid jalutuskäike võimalustena arvuti tagant püsti saada, pead puhata ja samme koguda. Kui ta ära on, teen need jalutuskäigud mina. Igal juhul kolm korda päevas keegi Georg Martiniga õue jalutama läheb.

Käruga jalutamise ilmselge kasutegur on värskes õhus liikumine. Esimesed viis korda on tore ka lihtsalt ümbruskonda avastada ja ringi jalutada, kuid üsna kiirelt muutub see igavaks. Aja jooksul oleme me jalutuskäike hakanud siduma erinevate tegevustega. Poes me käruga käia ei saa, sest seal ärkab GM kohe üles, kuid siin on kolm viisi, kuidas käruga jalutamine produktiivseks teha:

1. Hari end

Käruga jalutamine on suurepärane võimalus kuulata mõnd audioraamatut, podcasti või isegi eilseid uudiseid. Ka mitmeid netikursuseid on selliseid, kus pilti nii väga polegi vaja näha, aga jutt on oluline. Kellel internetimahtu vähem, saab kodus wifit kasutades näiteks Spotifyst mõne soovitud asja alla laadida ja siis jalutades ilma internetiühenduseta seda kuulata. Näiteks on spotifys täiesti olemas võimalus sel viisil kuulata investeerimisraadiot.
Jüri kuulab raamatuid Audible äpist. Neile, kes sooviksid raamatuid eestikeelsena kuulata, on võimalus Elisa Raamatu äpist kõnesüntesaatori abiga seda teha.

Mina kuulan igapäevaselt ära “Tedx shorts” uue osa (7-10min) ning selle ajaga on GM tavaliselt juba ka magama jäänud.

NB! Kui kasutad jalutades kõrvaklappe, veendu, et suudad tähele panna ka ümbritsevat! Hoia kas üks kõrv vaba, või helitase piisavalt madalal, et kuuleksid nii jalgrattakella kui lähenevaid autosid. Kui kuulan midagi, mis vajab rohkem keskendumist, jalutan ainult oma hoovi piires. Nii ei pea ma tähelepanu pöörama mitte ühelegi lähenevale autole, rattale või tõukerattale ja saan paremini süveneda.

2. Ole sotsiaalne!

Elu beebiga kodus võib muutuda üksluiseks ja nii oleks tore kohtuda inimestega, kellega saaks arutada kas beebiga seonduvat või vastupidi, rääkida “ükskõik-millest-aga-ainult-mitte-beebidest“. Internetiavarustes on võimalus tutvuda nii samavanuste beebide vanematega, kui ka leida samade huvidega inimesi.

Kui armastad näiteks mööblit restaureerida, võiksid mõnes vastavas foorumis või grupis teha üleskutse “Tere, kas keegi teist elab Põhja-Tallinnas ning sooviks vahepeal koos käruga jalutada ning rääkida mööbli restaureerimisest?” võib-olla vastab sulle ema, kellel on ka vankriealine laps ning nii ei saa mitte ainult sina uut tuttavat, vaid lapsed ka uued mängukaaslased. Võib-olla reageerib su kutsele keegi, kes muidu istub päevad läbi siseruumis, kuid näeb seda kui suurepärast võimalust luua uus tutvus ning saada igapäevaselt toast välja.

Idee on pärit naisinvestorite Facebooki grupist, kus Kristi Saare tegi väljakutse leida endale investeerimissõbranna. Postituse alla tuli panna tutvumiskuulutus ning minu kuulutusele reageerisid viis naist, kellel on ka väikesed lapsed. Nii oleme käinud nii kärutamas, kui hoovis piknikul ja saanud rääkida nii investeerimisest, lastest, kui ka kõigest muust, mis rääkimist vajab.

3. Sorteeri prügi!

Me ei sorteerinud varem väga hoolikalt prügi, sest lähim pakendikonteiner jäi meie jaoks ebamugavasse kaugusesse ja meil lihtsalt polnud mahti klaasi ja pakendeid õigesse kohta viia. Nüüd pole mingi probleem kasvõi üks tühjaks saanud õlipudel möödaminnes õigesse prügikonteinerisse viia. Tänu sorteerimisele on kõvasti vähenenud ka meie olmeprügi hulk. Järgmine kord käruga jalutades hoia silmad lahti – kus on sinu lähimad pakendi ja klaasi kogumispunktid!

Kuidas teie oma jalutuskäigud sisustate?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: